Medya Oynatıcı

Medya Oynatıcı
Genel Bilgiler Tablosu
Boyut 228 KB
Versiyon 1.25.1.2023 (25 Ocak 2023)
Sistem Windows 10 (x64)
Yükleme Bölümü
   Bilgisayara İndir 
Son Sürümde Yapılan

Yeni kullanıma sunuldu.

Yönetici Notu

Çalışırken geri planda müzik dinlemeyi seven meslek mensupları için geliştirildi. Kullanımı oldukça basit, sade, az bellek kullanan ve bilgisayarı işlemci açısından yormayan özellikleriyle bu program medya dosyalarını oynatmak için kodlandı. Programla yerel medya dosyalarınızı (ses, müzik, video vb.) oynatabileceğiniz gibi internet üzerinden yayın yapan radyoları dinleyebilir veya televizyonları izleyebilirsiniz.

Medya Oynatıcı

Desteklenen dosya formatları şöyle:".asf", ".wma", ".wmv", ".wm", ".asx", ".wax", ".wvx", ".wmx", ".wpl", ".dvr-ms",".wmd",".avi",".mpg", ".mpeg", ".m1v", ".mp2", ".mp3", ".mpa", ".mpe", ".m3u", ".mid", ".midi", ".rmi",".aif", ".aifc", ".aiff",".au", ".snd",".wav", ".cda", ".ivf", ".wmz", ".wms", ".mov",".m4a", ".mp4", ".m4v", ".mp4v", ".3g2", ".3gp2", ".3gp", ".3gpp", ".aac", ".adt", ".adts", ".m2ts",".flac"

Her düğmenin üzerinde biraz bekleyince gösterilen hatırlatıcı kısa bilgiler vardır.

Yerel liste boş bırakılmış, radyo ve TV listesi olarak varsayılan bir liste sunulmuştur. Bu listelere eklemeler, çıkarmalar, tamamen silme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Program çıkışta listeyi ve nerede kaldığınız otomatik kaydedecektir. Tekrar başlayınca eğer yerel dosya oynatıyorsanız kaldığınız yerden devam edecektir.

Internet radyo ve televizyonlarını eklemek için arama motorlarında "Güncel TV Url Adresleri" araması yapabilirsiniz. İsim ve Url bilgileri girildikten sonra aktif hale gelen + düğmesi ile bu istasyonları listeye ekleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman İlk Liste düğmesine tıklayarak varsayılan listeye geri de dönebilirsiniz.

Radyo ve TV`lerde Burası seçeneği minik de olsa donmalar yaşatabilir bunun yerine "Varsayılan Inernet Gezgini" tercih edebilirsiniz.

Ekran boyunu, formun sağ alt köşesinde bulunan boyutlandırma nesnesi ile ayarlayabilirsiniz.

TV`lerde tam ekran için Burası seçeneği ile izleme yaparken ekranın solunda bulunan tam ekran seçeneğini kullanabilirsiniz. Diğer seçeneklerde tam ekran için ise gösterim ekranının içinde sağ alt köşede görülen ilgili düğmeye basınız.