Enflasyon Düzeltmesi Eğitimleri

Vergi Usul Kanununun geçici 33 üncü maddesi uyarınca 31.12.2023 tarihli bilançolar zorunlu olarak enflasyon düzeltmesine tabi tutulacak. Geçici vergi dönemleri itibarıyla uygulanan enflasyon düzeltmesinin, en az 2026 yıl sonuna kadar her üç ayda bir yapılacağı anlaşılıyor. Vergi Usul Kanunu kapsamında yapılacak enflasyon düzeltmesi, vergi matrahlarınızı etkileyecek özellikte, geniş ve komplike bir konu. Enflasyon düzeltmesine-muhasebesine hazır mısınız?


Biz, Atc Universe olarak, 19 yıldan bu yana kullanılan bilgisayar programının üreticisi olmanın gururuyla, enflasyon düzeltmesi konusunda tecrübelerimizi aktarmak, bilgilerimizi paylaşmak, şirketinizi enflasyon düzeltmesine hazırlamak üzere eğitimler düzenliyoruz.

Genel Eğitim Bilgileri

Enflasyon düzeltmesine hazır olmak için sadece 10 kişiyle yüz yüze yapılacak ve içeriği aşağıda listelenen eğitim programlarımıza katılarak enflasyon düzeltmesi konusunda detaylı sorularınıza yanıt bulabilir, kapsamlı örnekler üzerinde enflasyon düzeltmesi pratiği yapabilir, yeteri kadar danışma olanağı bulabilirsiniz.
1- Genel Bilgiler
2- Önceki Değerleme-Düzeltme & Benzerlikleri-Farkları
3- Muhasebe Kayıtları
4- R.O.F.M.
5- Stoklar
6- Maddi Duran Varlıklar
7- Özkaynak Kalemleri
8- Yıllara Sâri İnşaat ve Onarma
9- Özellikli Durumlar ve Vergisel Yaklaşımlar
Güncel Eğitim Programı

Yayınlar

Enflasyon düzeltmesi konusunda son yayınlarımız
Enflasyon Düzeltmesinde Yeni Dönem Başladı. - Yeni Tebliğ Taslağı ne Getiriyor? - Fonların Dağıtılması, Riskler ve Rasyoların Bozulması

Eski Eğitim Materyalleri

Enflasyon düzeltmesi konusunda yaptığımız eski eğitim materyallarine (yenilerini ticari kaygılarla paylaşamıyoruz) ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.
Stokların Düzeltilmesi Kitapcığı - Arsaların Düzeltilmesi Kitapcığı - Amortismana Tabi Kıymetlerin Düzeltilmesi Kitapcığı
Benzerlikler ve Farklar Sunumu - Muhasebe Kayıtları Sunumu - R.O.F.M. Sunumu - Öz Kaynak Kalemleri Sunumu - Yıllara Sari İnşaat ve Onarma Sunumu

Galeriler

Enflasyon düzeltmesi konusunda yaptığımız eski eğitici duyurulara topluca ulaşabilmeniz için bir galeri oluşturduk. Duyurular ve eğitim sırasında çekilen resimleri tetkik için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.
Eğitici Duyurular - Kurum içi - 1 Ekim 2023 - 18 Kasım 2023 - 2 Aralık 2023

Birlikte Düzeltelim, Özel Eğitim Talepleri

Enflasyon düzeltmesi konusunda hizmet teklifi alma veya özel eğitim taleplerinizi bize iletin, sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak birlikte belirleyeceğimiz size özel eğitim programı yapalım veya düzeltme sürecinin ayrıntılarını konuşalım.
Talep Formu